26 Finał WOSP w Poraju

Podobnie jak przed rokiem i w latach poprzednich, mieszkańcy gminy Poraj okazali się hojni i pokazali, że to społeczność ludzi o dobrych, otwartych sercach, życzliwych dla akcji pomocy najbardziej potrzebującym – maluchom. Do puszek wolontariuszy trafiło w sumie ponad 30.000 zł! Dzięki temu mieszkańcy Gminy Poraj znowu pobili rekord!!! Powiat Myszkowski podczas WOŚP w Poraju reprezentowała Wicestarosta Anna Socha-Korendo.

poraj1.jpg
Wicestasrosta Myszkowski Anna Socha-Korendo razem z Wójtem Gminy Poraj Łukaszem Stacherą, Zastępcą Wójta Katarzyną Kaźmierczak, Przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Pawłowskim i Kierownikiem Referatu Komunikacji Społecznej, Informatyki i Promocji Andrzejem Kozłowskim podczas 26 Finał WOŚP w Poraju

Po raz 12 Koordynatorem Sztabu w Poraju było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom ASPERA na czele z Zastępcą Wójta Katarzyną Kaźmierczak. W całej gminie kwestowało aż 54 wolontariuszy a kolejnych 30 pomagało w organizacji. Siedzibą sztabu była Sala kinowo-widowiskowa „Bajka” w Poraju, gdzie wolontariusze mogli się posilić, ogrzać i oczywiście dobrze bawić przez całą niedzielę.

wospporaj1.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo, Zastępca Wójta Katarzyna Kaźmierczak i Dyrektor GOK w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk na scenie razem z zespołem „Chłop Polski”

Kwota uzyskana podczas licytacji przyczyniła się do ogólnego wyniku sztabu. W sumie zebrano 30.097,72 zł (ponad 5 tysięcy zł więcej niż w roku ubiegłym). Do puszek trafiło także: 19,56 euro, 7 USD 33 korony norweskie, 1 funt i 6 pensów GB, 1 lira turecka, 2 korony czeskie, 3 kuny chorwackie.

Zaproszenie na scenę przyjęli w tym roku: Nastolatki, Studio Piosenki Marleny Labocha, The Gallahads (uczniowie zaprzyjaźnionego LO im. Traugutta w Częstochowie), Plus Minus oraz trzy zespoły z Myszkowa: Grejfrut, Chłop Polski (jako Gwiazda Wieczoru) i John Meyer Songs.

porajwosp2.jpgporajwosp.jpgporajwosp4.jpgporajwosp3.jpg
poraj2.jpg

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tekst. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.