W Starostwie zapłonęło Światełko Betlejemskie

Harcerze z Myszkowskiego Hufca Ziemi Myszkowskiej przekazali na ręce Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego „Światełko Betlejemskie”, któremu w tym roku przyświeca hasło „W Tobie jest pokój”.

swiatlo2.jpg
Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki, Wicestarosta Anna Socha-Korendo  i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski razem z harcerzami

Jak co roku harcerze tworzą akcję niesienia Światełka Betlejemskiego, które dociera do instytucji publicznych w całym kraju. 20 grudnia trafiło do gabinetu Starosty Myszkowskiego Dariusza Laseckiego, który odebrał je w asyście Wicestarosty Anny Sochy-Korendo  i Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Jastrzębskiegood komendanta Hufca Mateusza Dudka i myszkowskich harcerzy.

Starosta Dariusz Lasecki podkreślił wagę pracy harcerzy w kształtowaniu obywatelskich postaw młodych osób i podziękował za gotowość do wspólnych działań. Światełko Betlejemskie zapłonęło w gabinecie Starosty.

Tradycja związana ze Światełkiem trwa od 1986 roku, kiedy to dzieci austriackie przywiozły Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Od tej pory przypomina ono o idei braterstwa i pokoju, o nadziei i miłości, jakie przynosi Dzieciątko Jezus.

Płomień z Betlejem trafia najpierw do Wiednia, gdzie jest przekazywany delegacjom skautowym z rozmaitych krajów Europy.

swiatlo1.jpg
Komendant Hufca Mateusz Dudek przekazuje Światełko

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tekst. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.