100 lat OSP w Pińczycach

Ochotnicza Straż Pożarna w Pińczycach obchodziła jubileusz setnej rocznicy działalności. Z tej okazji odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego – Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radni Powiatowi Wiesława Machura oraz Józef Lazar.

pinczyce.jpg
Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski i Radny Józef Lazar (w środku) podczas uroczystości

Pododdziały OSP Pińczyce i  zaproszeni goście Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Powiecie Myszkowskim i Burmistrz Żarek w jednej osobie Klemens Podlejski, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski z żoną Zofią Jastrzębską Radną Miasta Myszkowa, Radni Powiatu Myszkowskiego Wiesława Machura i Józef Lazar, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP Zdzisław Ucieklak.

Strażacy i zaproszeni goście zebrali się i przemaszerowali do kościoła pw. Św. Józefa Oblubieńca w Pińczycach gdzie uroczysta mszę Świętą odprawił ks. TadeuszMikołajczyk. Po mszy wszyscy udali się na Plac Szkolny gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Niestety ze względu na pogodę dalsza część uroczystości odbyła się w remizie OSP w Pińczycach.

Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski w imieniu Starosty Dariusza Laseckiego i całej Rady Powiatu przekazał okolicznościowy dyplom. Radny i jednocześnie członek OSP w Pińczycach Józef Lazar podziękował strażakom za służbę mieszkańcom nie tylko Pińczyc ale całego Powiatu. W imieniu Starosty wręczył również dyplomy uznania dla trzech gimnazjalistów z Pińczyc, Dominikowi BędkowskiemuKacprowi Strzeleckiemu i Patrykowi Dudzie za nieocenioną pomoc w wyremontowaniu strażnicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Tekst. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.