Bezpłatne badania zdrowia

W ramach zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych personel Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przeprowadził szereg bezpłatnych badań dla mieszkańców.


piel1.jpg
Wicestarosta Myszkowski Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski odwiedzili pielęgniarki i położne, które prowadziły badania dla mieszkańców w myszkowskim MDK-u; na zdjęciu z personelem medycznym

W miniony piątek pielęgniarki i położne z myszkowskiego szpitala przygotowały specjalne badania w Miejskim Domu Kultury. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł tego dnia zbadać stan swojego zdrowia. Akcja trwała kilka godzin i wiele osób z niej skorzystało.

Wśród nich byli także Wicestarosta Anna Socha-Korendo i Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Jastrzębski, którzy zrobili niespodziankę organizatorkom i zjawili się na miejscu.
Specjalnie przygotowane punkty badań i stoiska z informacjami na temat profilaktyki zdrowia wypełniły cały główny hol MDK-u.

Wicestarosta podkreśliła, jak trudnym i ważnym społecznie jest zawód pielęgniarki i położnej, który wymaga szczególnych umiejętności interpersonalnych i głębokiej wiedzy medycznej.
Przewodnicząca Związku Pielęgniarek Elżbieta Michalik serdecznie podziękowała przedstawicielom Powiatu za przybycie. Dodała przy tym, że pielęgniarek i położnych jest coraz mniej, a praca staje się trudniejsza.

Przez wiele godzin pielęgniarki i położne badały poziom cukru, ciśnienia, przeprowadzały badanie słuchu, a także udzielały fachowych porad z zakresu zdrowia. Mieszkańcy mogli także zapoznać się z ulotkami i broszurami na temat układu narządów ruchu, profilaktyki badania piersi, problemów związanych z cukrzycą, a także porad dotyczących zdrowego żywienia.

piel2.jpg
Wicestarosta Anna Socha-Korendo podczas badania cukru we krwi…

piel3.jpg
… i w czasie pomiaru ciśnienia

piel4.jpg
Przewodniczący Andrzej Jastrzębski również przeszedł badanie cukru…

piel5.jpg
…i ciśnienia

piel6.jpg
Ważną rolę w czasie badań odgrywała możliwość zasięgnięcia porady lub zdobycia informacji na temat profilaktyki zdrowia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tekst. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.